Çıkma parça

Kolayca ihtiyacınız olan çıkma parçayı arayarak bulabilirsiniz.
Oto çıkmacılar 1 telefon uzağınızda!

Oto çıkma araçlardan sökülen orjinal parçalardır. Kullanıcıların kaza anından sonra veya çalışan aksamında problem bulunan bölge için yan sanayi ürün yerine tercih ettiği orjinal çıkma parçadır.

Araçlarının orjinalliği bozulmasın isteyen kişilerin ilk tercih ettiği parça türüdür. Bu parçalar sanayi bölgelerinde çıkmacıların satışını yaptığı ve ülkemizde yaygın olan ve aktif olarak her otomobil kullanıcısının ziyaret ettiği bölgelerdir.
Bu sektör Ankara ve İstanbul'da çok gelişmiş olup, tüm türkiye'ye parça satışı yapılmaktadır.

Oto çıkma parça' , çıkma parça kelimesinden türemiş olup aynı anlamı taşımaktadır. Orjinal parçaların, kazalı arabalardan sökülerek çıkmacılar tarafından satılan orjinal parçalardır.

"Çıkma parça" diye tabir ettiğimiz parçalar, hasarlı otomobillerin kullanılacak durumda olan bölümlerinden sökülen parçalardır.
Müşterinin ihtiyacı olan parçayı yedek parçaya göre daha uygun fiyat ile satın alabileceği parçalardır. Evet çıkma parçalar orjinaldir.

Çıkma parça anlaşılır mı gibi sorular çok sorulduğu için şöyle yanıtlayalım ;
Araçların fabrikadan çıktığı tarih "HAFTA / YIL" tüm otomobil aksamlarında yer almaktadır. Yani aracınızın üretim tarihi ile bu tarihleri karşılaştırırsanız parçanın orjinal olup olmadığı hakkında bilgi alabilirsiniz. Tarihler farklı ise bu parçanın değişmiş olduğunu anlayabiliriz.

Ülkemizde araçların orjinalliği bozulmasın diye aynı renk çıkma parça alınarak, hasarlı parça ile değiştirilebilmektedir. Boyalı araba parçasını ile en kolay yoldan boya tabancası ile mikron değerine bakara öğrenebilirsiniz. Bu tarz parçaları işçiliğin durumuna göre çıplak göz bile farkedebilir.

Kötü işçiliklerde diğer bölümlere göre renk tonu farkı olmaktadır. En pratik yöntem ise boya ölçüm cihazı kullanmaktadır. Bu cihaz ile aracın farklı noktalarından boya mikron değerini ölçebilirsiniz.
Mikron değeri yüksek olan parçaları kolayca ayırt edebilirsiniz.
Fabrikanın birkaç defa boya atma hakkı olduğu için yanlış sonuçlara sebep olabilir. Bu yüzden en doğru sonuç için aracınıza ekspertiz yaptırmanız en doğru şey olacaktır. Aracınızın aynı renkte "orjinal çıkma" yani birebir renkte kaporta parçalarını orjinalotoparca.com'dan bulabilirsiniz.

OEM parça "Orjinal ürün üreticisi" demektir. Bu parçalar yan sanayi değildir. Otomobil üreticilerinin parça üretimine izin verdiği ve birebir üretimi yapılan parçalardır.
OEM'in açılımı ise Original Equipment Manufacturer'dır. OEM parçanın çıkma parça'dan farkı sıfır olmasıdır. İki parça'da orjinaldir fakat oem parçalar sıfırdır, çıkma parçalar ise araçlardan sökülen 2.el fakat onlarda orjinal parça durumundadır.

Çıkma parça mı yan sanayi mi derseniz çıkma parça orjinal olduğu için tabiki de cevap cikma parca'dır. Yan sanayi parçalar orjinale göre 5 farkı olmalıdır.
Tampondan örnek verirsek yan sanayi tamponun rengi siyah olamaz çünkü orjinal değildir.
Tüm yan sanayi parçalar aynı değildir, tüm sektörlerde olduğu gibi bu sektörde de kalite farkları vardır ve olması zorunludur.

Oto çıkma parça satanlar kimdir? Bu firmalara "Oto çıkmacı" denilmektedir.
Oto çıkma parça satanlara göre Türkiye'nin en büyük sanayilerini şöyle listeyebiliriz;
Ankara'da en çok tercih edilen sanayi bölgesi Yıldız sanayi sitesi ve Ay Yıldız sanayi sitesi'dir.
İstanbul'da Ümraniye sanayi sitesi, Bostancı, kartal oto sanayi ve ikitelli sanayi bölgeleridir.

Oto çıkmacılar Oto çıkma sektörü kazalı araçların hasar görmemiş noktalarını sizlere sıfır orjinal parça maliyetlerinden daha uygun fiyata aynı şekilde orjinal çıkma olarak ulaştıran sektörün geneline verilen isimdir.

Bu firmalar hasarlı otomobillerin faal çıkma parçalarını müşterilere daha uygun fiyata sunabilmektedir.
Çıkma parça sektörü Ankara,İstanbul gibi büyük şehirlerin sanayi sitelerinde yaygın bir şekilde faaliyet gösterip Türkiye'nin tüm illerine de genel parça satışları uygun fiyatlara anlaşmalı kargo firmaları ile yapılabilmektedir.

Araçlarda meydana gelen şiddetli kazalarda motorlarda zarar görmektedir. Oto çıkmacıların ellerinde bulunan kazalı araçların genelinde çıkma motor ve motor parçaları sağlam şekilde olmaktadır. Bu parçalara komple motor ismi de verilebilir. Komple motor fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Sıfır motor almak oldukça yüksek ve maliyetli olmaktadır aynı şekilde kaza yapan aracı değiştirmekte yüksek maliyet unsurları oluşturmaktadır.Bu sebeplerde orjinal çıkma motor imdadınıza yetişmektedir.
Bir araç değiştirmekten kat kat az maliyetle var olan aracınızın motorunu orjinal çıkma motor ile yenilemek sizleri oldukça rahatlatacak bir çözüm olacaktır.

Oto çıkma sektöründe araçların kaporta aksamı haricinde aynı zaman mekanik aksam dediğimiz motor ve motor parçalarının orjinal çıkma şekilde satışı yapılmaktadır.

Motor içerisinde sabit parça diyebileceğimiz çıkma silindir bloğu ,çıkma silindir kapağı,çıkma hava filtresi,çıkma manifoltlar (Emme – Egzoz),çıkma yağ filtresi,endüksiyon bobini, çıkma buji ve regülatör (Konjektör) gibi motor aksamı içerisinde bulunan parçalarda sizlere orjinal bir şekilde oto çıkmacılar tarafından sağlanmaktadır.

Çıkma parçalar hem kaporta hem de elektronik aksam olabilir. İhtiyacınız olan parçayı oto çıkmacı'lardan kolayca bulabilirsiniz. Bu parçalar temizliğine ve hata oranına göre değişebilir. Hata oranı dediğimiz şey ise boyasında zedelenme veya parça'da kırık olma durumu gibi şeylerdir.
Çıkma parça'lar halk dilinde bu tarz kelimelerle ifade edilir;

  • Birebir çıkma
  • Çıtır hasarlı
  • Çıtır hasarlı
  • Az hasarlı
  • Rengine renk
  • Orjinal çıkma
  • Komple (Göğüs + airbag gibi parçalar için kullanılır.)

Türkiye'de en çok çıkma parça Ankara bölgesinde bulunmaktadır,Ankara çıkma parça diyince akla ilk Yıldız sanayi sitesi, yani ostim bölgesi gelmektedir. Ostim bölgesi dediğimiz yerde Yedek parçacılar, Tamirciler, çıkma parçacılar gibi birçok firmayı bulabilirsiniz.

Elektrik aksam olsun kaporta, motor gibi tüm otomobil aksamları, bölümleri için kolayca ulaşabileceğiniz firmalar bulunmaktadır. Ankara ostim çıkma parça hizmeti için kapıda ödeme gibi güvenli alış-verişi tercih etmelisiniz. Web sitemiz üzerinden çıkma parçacıları kolayca bulabilir, stoğunda olan araç parçalarını görebilirsiniz.

Ankara'da bulunan çıkmacıların binbir çeşit ilanları arasından en ucuz fiyatlı parçalar için kolayca arama yapabilir, fiyat karşılaştırması yaparak bütçenize en uygun çıkma parçayı firmalardan satın alabilirsiniz.