OPEL ASTRA ARIZA LAMBASI , Opel Arıza İşaretleri Nedir

Otomobil
OPEL ASTRA ARIZA LAMBASI,Opelde Arıza İşaretleri

OPEL ASTRA ARIZA LAMBASI Neden Yanar? Nasıl Söner ?


Opel motor arıza lambası aracımızın kilometre göstergesinden anlayacağımız arıza türleridir. Araç bu bölümde bize ne türden bir arızası olduğunun bilgisini vermektedir. Bu makalemizde astra arıza lambası neden yanar ? astra arıza lambası nasıl söner ? gibi başlıkları ele alacağız.

Öncelikle arızanızın seçeneklerimize bir bakalım

Kontağı çevirince motor arıza lambası yanıyor: 


Kontağı ilk çevirdiğinizde tüm arıza ışıklarının yanması gayet normaldir. Aracı çalıştırdığınızda tüm arıza lambalarının sönmesi gerekmektedir. Sönmeyen arızalar için aşağıda belirttiğimiz klavuzdan arızanın neyden kaynaklandığını öğrenebilirsiniz.

Astra Motor arıza lambası yanıp sönüyor


Bu tip arızalar genellikle geçiçidir. Gösterge panelini sürekli kontrol etmenizde faydar var. Bunu sürekli yaşıyorsanız servise göstermeniz daha doğru olabilir.

Astra Motor arıza lambası hızlı yanıp sönüyor


Bu arıza ciddi bir problemin habercisidir. Motorun zarar görmemesi adına en kısa sürede servise göstermeniz gerekmektedir. Bu yanıp sönme aracınızın ateşleme sisteminde problem olabileceği anlamına gelmektedir.

Opel Astra ESP ışığı neden yanar ?

Opel Astra ESP ışığı sistemde bir arıza olunca da yanar, yol şartları oldukça makûssa da yanar şayet devre dışı vazgeçilmişse de yanar.

Astra ESP ışığı aracınızda bir arıza olunca yanmaktadır. Yol şartları kötü ise bundan dolayı da yapabilir. ESP ayarınızı kapatmışsanız bu arıza ışığının yanması gayet normaldir.

Arıza kodunuzu bilmiyorsanız aşağıdaki linkten CİHAZSIZ öğrenebilirsiniz. Opel Cihazsız Arıza Kodu Öğren !

Benzer içerikler