Boyanmış Araba Parçası Nasıl Anlaşılır? Hemen Öğren


Boyanmış Araba Parçası Nasıl Anlaşılır? Hemen Öğren

Ülkemizde araçların orjinalliği bozulmasın diye aynı renk çıkma parça alınarak, hasarlı parça ile değiştirilebilmektedir. Boyalı araba parçasını ile en kolay yoldan boya tabancası ile mikron değerine bakara öğrenebilirsiniz. Bu tarz parçaları işçiliğin durumuna göre çıplak göz bile farkedebilir.

Boyalı araba parçasının rengi diğer parçalar ile tutmayabilir, bu problem en çokta metalik renklerde ortaya çıkmaktadır. Dikkatli bir şekilde iki parçanın birleşme noktasına bakarsanız anlayabilirsiniz.

Bir diğer çözüm ise parçaya bakıldığında boyanın net bir görüntü değil de daha bulanık tabiri caizse pütürlü bir görüntüsü olmaktadır, fakat her araçta olmayacağı gibi işçilikten işçiliğe fark gösterebilir. Bu kusur pasta cila ile ortadan kaldırılabilir.

Kötü işçiliklerde diğer bölümlere göre renk tonu farkı olmaktadır. En pratik yöntem ise boya ölçüm cihazı kullanmaktadır. Bu cihaz ile aracın farklı noktalarından boya mikron değerini ölçebilirsiniz.
Mikron değeri yüksek olan parçaları kolayca ayırt edebilirsiniz.
Fabrikanın birkaç defa boya atma hakkı olduğu için yanlış sonuçlara sebep olabilir. Bu yüzden en doğru sonuç için aracınıza ekspertiz yaptırmanız en doğru şey olacaktır.

Aracınızın aynı renkte "Orjinal Çıkma Parça" yani birebir renkte kaporta parçalarını orjinalotoparca.com'dan bulabilirsiniz.

Benzer içerikler